Rwa kulszowa – diagnostyka i leczenie w naszej placówce

Rwa kulszowa, może zatruć życie każdemu z nas.
Gdy zadomowi się na dobre, trudno z nią wygrać, dlatego najlepiej nie dopuścić do początków choroby.

Pacjenci opisują rwę jako ostry, przenikający, kłujący, a nawet piekący ból w części lędźwiowej kręgosłupa. Trudno atak rwy kulszowej pomylić z czymkolwiek innym, gdyż ostremu bólowi towarzyszy zazwyczaj:
??tępe promieniowanie do pośladka, uda, a nawet stopy (zależnie od fragmentu uciskanego nerwu)
??często mrowienie
??uczucia wbijania szpilek

Kluczowe znaczenie w diagnostyce rwy kulszowej ma dokładne zebranie wywiadu, dzięki któremu lekarz jest w stanie określić (m.in. na podstawie lokalizacji, czasu trwania i nasilenia bólu), na jakim poziomie kręgosłupa doszło do uszkodzenia lub podrażnienia korzenia nerwowego.

Podstawowym badaniem diagnostycznym w przypadku rwy kulszowej jest RTG (ocena zaawansowania choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa), w wielu przypadkach wykonuje się też tomografię komputerową, a bardzo dobre rezultaty diagnostyczne daje rezonans magnetyczny.

❗❗W naszej placówce wykonasz badania diagnostyczne w zakresie diagnozowania rwy kulszowej:
Zakład Diagnostyki Obrazowej MSWiA – rejestracja ? 41 260 42 20

➡Fizjoterapia rwy udowej w obu przypadkach bazuje przede wszystkim na ćwiczeniach ruchowych. W roli uzupełnienia warto zdecydować się na zabiegi z zakresu fizykoterapii, które przysłużą się do wstępnego złagodzenia dolegliwości bólowych. W tym celu najlepiej będzie zastosować prądy, terapię z ultradźwiękami, a także diatermię krótkofalową. Wszystko to oczywiście wsparte odpowiednio dostosowaną autoterapią, którą pacjent systematycznie realizuje w domu.

❗❗ Zarejestruj się na rehabilitację ➡ Dział Rehabilitacji MSWiA ?41 260 42 55

About the Author :

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH